Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Osoba tjedna – načelnik Josip Bartolčić

Rad općine u cijelosti je slika svih nas koji radimo u Općini i Općinskog vijeća, a prije svih mene kao načelnika.

Od kako su mi mještani Ivanske dali povjerenje za vođenje Općine dogodile su se znatne promjene i to u načinu vođenja kao i u organizaciji rada općine kao javnog servisa svih stanovnika naše općine. Doneseno je i nekoliko potpuno novih Pravilnika i Odluka kojih do sada nije bilo, a najvažnije među njima su Pravilnik o javnoj nabavi te o raspolaganju nekretninama u vlasništvu općine i posebno ističem kako smo ponovno osnovali savjet mladih u općini kako bi i na toj formalnoj razini pokazali koliko cijenimo našu budućnost, našu mladost koja će svojim idejama i neposrednim radom u općinskom vijeću još više doprinijeti kvaliteti rada i općinskog vijeća i općine u cjelini.

Od najvažnijih projekata u protekloj godini spomenuti ću samo nekoliko i to: nastavak izgradnje  vodovodne mreže u naseljima Babinac, Gornja Petrička, asfaltiranje nerazvrstane ceste u Kolarevom Selu, asfaltiranje centralne staze na groblju u Ivanskoj, uređenje vodotoka potoka Ivanska i obnova dva mosta kolnog i pješačkog na istom potoku, postavljanje stolarije na vatrogasnom domu u Samarici, briga za stare i nemoćne kroz projekt Carstvo mudrosti. Svi nabrojeni projekti dokaz su kako smo već od početka svoga mandata krenuli s realizacijom projekata u gotovo svim segmentima svoga rada.

Moja je primarna želja da barem jednom dijelu naših mladih ljudi stvorimo uvjete za ostanak i život na našoj općini. Razlog za dolazak i ostanak u našoj općini je perspektiva koja je uz postojeće prednosti   (potpomognuta područje, niska komunalna davanja, porezne olakšice, blizina velikih gradova, čist zrak, i gotovo netaknuta priroda i bogat društveni život svim generacijama) sasvim dovoljna garancija za ugodan obiteljski život.

 

Nema komentara

Komentiraj

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *