Program za Dane Općine Ivanska 2014.g.

Program za Dane Općine Ivanska 2014.g.

DANI OPĆINE IVANSKA
(20.-25. lipnja 2014.)

20.lipnja (Petak)

  • 18,00 sati – Izbor Najuzornije seoske žene Bjelovarsko- bilogorske županije za 2014. godinu u sportskoj dvorani Osnovne škole Ivanska

21. lipnja (Subota)

  • 10,00-16,00 sati – Likovna kolonija “Ivanska 2014” (slikanje u živo i izložba u centru) – izložbe u domu kulture Ivanska
  • 20,00 sati – Zabavni program
  • 22,00 sati – Glazbeni sastav “Brkovi”

22. lipnja (Nedjelja)

  • 19,00 sati – izložba fotografija u Domu kulture Ivanska
  • 20,00 sati – Kazališna predstava Bjelovarskog kazališta u Domu kulture Ivanska “Kako sam ponovo postao normalan”

23. lipnja (Ponedjeljak)

  • 10,30 sati – Kazališna predstava Bjelovarskog kazališta u Domu kulture Ivanska, za djecu od 4-12 godina “Pjesmom do zvijezda”
  • 16,00 sati – Igre naših starih
  • 17,00 sati – Eko etno izložba domaćih proizvoda i rukotvorina
  • 18,00 sati – Zabavni program – “Šliper” band
  • 19,00 sati – Svečana sjednica Općinskog vijeća
  • 20,00 sati – Vol na ražnju
  • 22,00 sati – Paljenje Ivanjskog krijesa uz “HUSARE” (čuvare Ivanjskog krijesa)
  • 22,30 sati – “Ulični zabavljači”

24. lipnja (Utorak)

  • 10,30 sati – Polaganje vijenca na spomenik hrvatskih branitelja
  • 11,00 sati – Sveta misa
  • 12,00 sati – “Ivanjski ručak” za sve žitelje
  • 12,30 sati – Izložba konjskih zaprega –sajmište
  • 14,00 sati – Moto alka
  • 19,00 sati – Zabavni program – “Panonia band”
  • 21,00 sati – Koncert T.S. “Bosutski bećari”

25. lipnja (Srijeda)

  • 11,00 sati nogometni turnir MO – školsko igralište

POZIV MJESNIM ODBORIMA ZA PRIJAVU EKIPA

IGRE NAŠIH STARIH 23. LIPNJA OD 16,00 DO 17,00 SATI
MJESTO ODRŽAVANJA: ISPRED VATROGASNOG DOMA IVANSKA
NATJECANJE U STARIM SPORTOVIMA

VRSTE NATJECANJA

• POTEZANJE UŽETA

  1. Svaki Mjesni odbor prijavljuje ekipu od 10 natjecatelja.
  2. Izvlače se brojevi protiv kojih će se natjecati.
  3. Povlači se do dvije pobjede. Poraženi ispada iz natjecanja.
  4. Tri prvoplasirane ekipe biti će nagrađene.

• BACANJE KAMENA S RAMENA

  1. Svaki Mjesni odbor prijavljuje po 3 natjecatelja.
  2. Svaki natjecatelj baca kamen 3 puta naizmjenično.
  3. U prvom krugu ispada 9 natjecatelja – najslabijih.
  4. Prva tri natjecatelja biti će nagrađena.

• POTEZANJE KLIPKA

  1. Potezanje se izvodi po kategorijama: I Kategorija 60-70 kg, II kategorija 80-100 kg
  2. Svaki Mjesni odbor može prijaviti po 1 natjecatelja u svakoj kategoriji.
  3. Prije natjecanja izvlače se brojevi, prema kojima će se napraviti raspored.
  4. Pobjednici idu u drugi krug.
  5. Poraženi ispadaju iz natjecanja.
  6. Prva trojica biti će nagrađena.

Način natjecanja

a) Natjecatelji sjednu licem okrenutim prema drugom. Noge su skvrčene u koljenima, stopala se dodiruju, sa rukama se primi klipak (palica) naizmjenično. Ruke ne smiju biti raširene.
b) Na dani znak svaki igrač vuče klipak prema sebi. Pobjednik je onaj koji protivnika prevuče na svoju stranu.

• SPORA VOŽNJA BICIKLOM

  1. Svaki Mjesni odbor može prijaviti po dva natjecatelja.
  2. Natjecati se mogu osobe isključivo do 15 godina.
  3. Vozi se u dvije skupine.
  4. Prvih pet prvoplasiranih ulazi u drugi krug.
  5. Natjecatelj ispada ukoliko nogom dodirne asfalt.
  6. Pobjednik je onaj natjecatelj koji na cilj dođe posljednji.
  7. Trojica prvoplasiranih biti će nagrađeni.

OSTALE ODREDBE

  1. Prijave ekipa i natjecatelja dostaviti pola sata do jedan sat prije početka natjecanja.
  2. Ukoliko pojedini Mjesni odbor nema kandidata za pojedinu disciplinu, prijavljuje disciplinu za koju ima kandidate.
  3. Obavezno nabaviti bicikle.
  4. Proglašenje pobjednika po disciplinama biti će nakon svih završenih natjecanja kod glavne tribine.
  5. Za sve upite i primjedbe, vođe ekipa Mjesnih odbora mogu se obratiti natjecateljskoj komisiji na broj: 098/955-38-34

NATJECATELJSKA KOMISIJA

  • Mladen Vojković, predsjednik
  • Domagoj Blazonija, član
  • Milan Grgić , član.

 

Nema komentara

Odgovori